We are HRDZA

A Slovakia-based band that has been on the music scene since 1999. Our music blends the old and traditional with the new and modern to create a distinctive sound deeply rooted in East European folk music. Check it out.

Follow us:

The new album Neskrotený out now!

The new album, Neskrotený, entered the World Music Charts Europe (WMCE) at number 4 in April 2019. The charts consist of 42 radio presenters of world music programmes in 24 European countries who on a monthly basis select their individual top ten favourites from the current world music releases on their playlists. This is the top position a Slovak band has ever reached.

The song and video Stephen topped the World Music Charts by Ethnocloud in March 2019! They were number one in both the Top 40 Tracks and the Top 40 Videos. The charts are based on the total amount of times a track or a video has been played by website visitors and members on EthnoCloud.com, for the particular month.

"It is a thrill of an album using wit, style and excellent musicianship."

Davy Sims, Producer, Broadcaster, exBBC Editor, Northern Ireland

"As soon as the first song begins, you realize you've found something special here.  Music played with joy, music with heart.  Soaring voices, top notch musicianship, cleverly crafted original songs and first rate production are brought together with a genuine flair and feel for the compositions.  These folks aren't just going through the motions of making music, they've crafted the real deal here, blending the old and new into a wonderfully pleasing sound.  Records this enchanting don't come along every day, so don't miss this one."

Joe Vincenza, Director of Content & Operations, WUWF Public Media, Pensacola, USA

"Hrdza proves that folk can be done without resorting to cliché, fantasy, death of Christians or sacrifices to gods, but just by focusing on the joy of life, the homeland and handsome men and pretty women. Hooray!"

Keagan, Obscuro.cz

"Their music is full of energy that scintillates for the listener straight out of “the can” of their studio recordings."

Miloš Janoušek, Denník N

Videoklipy

Koncerty / Shows

Plánované koncerty / Upcoming shows:

29.11.2019 (piatok) 20:00 Hrdza - 20 rokov na scéne, Kasárne/Kulturpark, Košice, predpredaj: Kasárne/Kulturpark

07.12.2019 (sobota) 17:00 Mikulášsky jarmok, Púchov

12.12.2019 (štvrtok) 17:00 Hrdza - akustický koncert - sprievodné podujatie k vernisáži výstavy k Martinovi Kukučínovi, Slovenská národná knižnica, Martin

12.12.2019 (štvrtok) 20:00 VIP - firemka

14.12.2019 (sobota) 18:00 VIP - firemka, PKO Nitra

14.12.2019 (sobota) 21:00 VIP - firemka, Agrokomplex Nitra

18.12.2019 (streda) VIP - firemka

20.12.2019 (piatok) 19:00 charitatívny večer Folkové vianoce, Synagóga, Brezno

21.12.2019 (sobota) 20:00 Dom kultúry, Nováky, predpredaj lístkov

Odohrané koncerty / Past Shows:

28.02.2019 (štvrtok) Hrdza a Hostia, PKO Čierny orol, Prešov

01.05.2019 (streda) 15:30 Prvý máj vo Vysokých Tatrách, altánok v mestskom parku, Tatranská Lomnica

04.05.2019 (sobota) 18:00 Folklórne slávnosti, park pri hoteli Guľa, Batizovce

10.05.2019 (piatok) 19:00 otvárací deň MS v hokeji, fanzóna pred Istropolisom, vstup voľný, Bratislava

11.05.2019 (sobota) 20:00 Deň rodiny, areál TJ Slovan, Smižany

18.05.2019 (sobota) 18:00 Strečnianske hody, dvor kultúrneho domu, Strečno

26.05.2019 (nedeľa) 18:00 Hrdza a tanečná skupina Bardfa, Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie, Rynek, Stary Sącz (PL)

01.06.2019 (sobota) 13:30 a 15:15 Deň detí s Ozbrojenými silami SR, Letisko Spišská Nová Ves

07.06.2019 (piatok) 20:30 Noc s Metodějem, Sadská výšina, Uherské Hradiště (CZ)

08.06.2019 (sobota) 20:00 Hrežďovský Guláš Fest, areál kultúrneho domu, Malé Chlievany, Bánovce nad Bebravou

12.06.2019 (streda) 17:00 V4 FourFeast, Rimavská Sobota

15.06.2019 (sobota) 11:00 Meta-Gas, Ranč na Striebornom jazere, Galanta

22.06.2019 (sobota) 14:45 festival "Na plný dych", Moravské Lieskové

22.06.2019 (sobota) 20:00 Mezinárodní svatojánský folklorní festival, Bystřice nad Olši (CZ)

23.06.2019 (nedeľa) 17:00 12.ročník Kopaničiarskych hodov, Zákopčie

29.06.2019 (sobota) 16:30 otvorenie Kultúrneho leta, Šalianska pláž, Šaľa

29.06.2019 (sobota) 21:00 Festival Drienok

06.07.2019 (sobota) 17:00 Valaská Belá

13.07.2019 (sobota) 14:00 EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO - EĽRO, Javisko na Hlavnom námestí pri radnici, Kežmarok

20.07.2019 (sobota) VIP Trstená

20.07.2019 (sobota) 22:30 Oslavy zvrchovanosti SR, Rínok sv. Michala, Stará Bystrica

25.07.2019 (štvrtok) 21:00 Festival Leto v parku, Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2, Košice

26.07.2019 (piatok) 19:30 Pivný festival, Jazdecký areál, Prešov

27.07.2019 (sobota) 19:00  Folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou, Liptovská Teplička

28.07.2019 (nedeľa) 20:00 Šenkvické hody 2019, Šenkvice

03.08.2019 (sobota) 18:00 ihrisko, Mníšek nad Popradom

04.08.-16.08.2019 Celokapelná dovolenka

17.08.2019 (sobota) 22:00 Slavnosti Tří kápí, Podzámecká niva, Třebíč (CZ)

18.08.2019 (nedeľa) 17:00 Hradné slávnosti, Hrad Kamenica, Kamenica pri Sabinove

22.08.2019 (štvrtok) 20:30 Bardejovský jarmok, Bardejov

23.08.2019 (piatok) 19:00 Hodové dni, Čachtice

23.08.2019 (piatok) 22:00 Bartolomejský jarmok, Ilava

24.08.2019 (sobota) 19:00 Jasenické nôtenie, amfiteáter, Jasenica

25.08.2019 (nedeľa) 20:00 Festiwal Kultur Pogranicza, Tylicz (PL)

31.08.2019 (sobota) 21:00 Dni obce, futbalové ihrisko, Cabaj-Čápor

06.09.2019 (piatok) VIP, Prešov

07.09.2019 (sobota) 16:00 Festival Pri trenčianskej bráne, Trenčín

09.09.2019 (pondelok) VIP, Hotel Sitno, Vyhne

13.09.2019 (piatok) 20:00 Vinobraní, areál za Sokolovnou, Velké Pavlovice (CZ)

14.09.2019 (sobota) 15:30 Laškrounská kopa, nám. J. M. Marků, Lanškroun (CZ)

14.09.2019 (sobota) 18:30 Přívratské vinobraní, Přívrat (CZ)

15.09.2019 (nedeľa) 15:15 Vinobranie, Pezinok

20.09.2019 (piatok) 18:00 Námestie centrum, Snina

21.09.2019 (sobota) 17:00 Oddychová zóna, Klenovec

28.09.2019 (sobota) 22:00 Plauen (D)

29.09.2019 (nedeľa) 17:00 Dúbravské hody, pódium pred Domom kultúry v Dúbravke, Bratislava

04.10.2019 (piatok) 19:00 Vranovský jarmok, pódium pred Domom kultúry, Vranov nad Topľou

05.10.2019 (sobota) 17:00 25. Mošovský jarmok, Mošovce

14.10.2019 (pondelok) 6:00-8:30 Teleráno - TV Markíza

23.10.2019 (streda) 19:00 Hrdza - 20 rokov na scéne, DK Zrdkadlový háj, Bratislava

6.11.2019 (streda) 19:00 Hrdza ako hosť na koncerte Štefan Štec & Fajta, Historická radnica, Hlavná 59, Košice

7.11.2019 (štvrtok) 21:00 Beánia Katolíckej univerzity, Kultúrny Dom A. Hlinku - Veľká Dvorana, Ružomberok

15.11.2019 (piatok) 23:00 Imatrikulačný ples FEI 2019, Jedlíkova 7, Košice

16.11.2019 (sobota) 19:00 Hrdza ako hosť na koncerte Štefan Štec & Fajta, Kino Scala, Prešov

21.11.2019 (štvrtok) 20:00 Hrdza - 20 rokov na scéne, Stromoradie, Prešov

04.01.2018 (štvrtok) VIP, Bardejovské kúpele

20.01.2018 (sobota) 20:30 Poľovnícky ples, Areál Dobrej pohody, Šarišské Michaľany

27.01.2018 (sobota) 16:30 Pankuškové fašiangy, lyžiarske stredisko Plejsy, Krompachy

24.02.2018 (sobota) 21:00 Zašová u Valmezu (CZ)

24.03.2018 (sobota) 16:00 Festival Mandloní a vína, Dukelské náměstí, Hustopeče u Brna (CZ)

19.04.2018 (štvrtok) VIP, Poprad

22.04.2018 (nedeľa) 16:30 Svätojurské hody, Svätý Jur

27.04.2018 (piatok) 16:30 OC Mirage, Žilina

06.05.2018 (nedeľa) 18:00 Slávnosti jari v Nestville Parku, Hniezdne

12.05.2018 (sobota) 18:00 areál obecného parku, Stakčín

13.05.2018 (nedeľa) 15:00 Spoznaj Trebišov behom, ul. 1. Decembra, Trebišov

19.05.2018 (sobota) 19:00 Gastronomické slavnosti, Smetanovo nám., Litomyšl (CZ)

26.05.2018 (sobota) 13:00 Řemeslné trhy, Dlaskův statek, čp.12, Dolánky u Turnova (CZ)

27.05.2018 (nedeľa) 16:00 Festival RE:PUBLIKA, Výstaviště Brno (CZ)

01.06.2018 (piatok) 20:00 Staromestské slávnosti, Mariánske nám., Žilina

02.06.2018 (sobota) 20:00 Dni mesta, amfiteáter, Hnúšťa

05.06.2018 (utorok) VIP Smolenický zámok

08.06.2018 (piatok) 20:30 Orava Fest/Strunobranie, futbalové ihrisko, Tvrdošín

09.06.2018 (sobota) 16:30 Fačkovské sedlo pri Salaši Kľak

09.06.2018 (sobota) 20:00 Hradné slávnosti, Levice

11.06.2018 (pondelok) VIP Bratislava

16.06.2018 (sobota) 22:00 64. Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska, amfiteáter, Svidník

23.06.2018 (sobota) Festival Divné veci, Stará Turá

29.06.2018 (sobota) 18:00 Dni obce, Staškov

30.06.2018 (sobota) 16:00 Podhradie, Lehota pod Vtáčnikom

30.06.2018 (sobota) VIP Piešťanský pivovar

01.07.2018 (nedeľa) 18:00 Dni obce, Zaškov

07.07.2018 (sobota) 21:00 Baník Summer Fest, futbalový štadión, Hôrka

08.07.2018 (nedeľa) 18:00 Dni obce, Rabčice

14.07.2018 (sobota) 19:30 Letné slávnosti rudnianskej a belianskej doliny, areál ZŠ, Nitrianske Rudno

19.07.2018 (štvrtok) 19:30 Hlavný stage, Cibula fest, Holič

20.07.2018 (piatok) 19:00 Dolnoliptovské folklórne slávnosti pod Chočom, amfiteáter, Lúčky

21.07.2018 (sobota) ZRUŠENÉ Trenčiansky hrad

21.07.2018 (sobota) ZRUŠENÉ 00:15 Gavlovičovo Pruské, Pruské

28.07.2018 (sobota) 15:15 Dni obce, futbalové ihrisko, Nemecká

28.07.2018 (sobota) 21:00 Goralský gastrodeň, Námestie M.Bernáta, Oščadnica

29.07.2018 (nedeľa) 17:00 Futbalové ihrisko, Deň obce Hankovce (pri Humennom)

04.08.2018 (sobota) 17:00 XX. Revúcke halušky, Liptovské Revúce

10.08.2018 (piatok) 19:30 Rockfest, kemp, Nitrianske Rudno

11.08.2018 (sobota) 13:30 Guláš fest, ZŠ, Pruské

11.08.2018 (sobota) 20:30 amfiteáter, Červenica pri Sabinove

12.08.2018 (nedeľa) 19:30 Kultúrno spoločenské centrum, Kolkáreň, Podbrezová

18.08.2018 (sobota) 17:00 Vrútocky kotlík, za bývalým Gymnáziom J.C.Hronského, Vrútky

19.08.2018 (nedeľa) 18:00 Dožinkové slávnosti, Lednica

31.08.2018 (piatok) 16:40 Festival Lodenica, Piešťany

01.09.2018 (sobota) 18:00 Festival na zámku, Zvolenský zámok

01.09.2018 (sobota) 21:00 Vidiná

08.09.2018 (sobota) 19:00 altánok pred drevenou kolibou, Klin

09.09.2018 (nedeľa) 17:00 Šarišské hradné slávnosti, Šarišský hrad

12.09.2018 (streda) 17:00 VIP, Banská Bystrica

15.09.2018 (sobota) 19:30 Kremnica

22.09.2018 (sobota) 17:00 MňamFest, Bánovce nad Bebravou

22.09.2018 (sobota) 22:00 Festrock - Vysoká nad Kysucou

27.09.2018 (štvrtok) 18:00 Talkshow s hosťami festivalu Prešov číta rád, historická budova DJZ, Prešov

28.09.2018 (piatok) 20:30 Oktoberfest, Velodrom, Prešov

08.11.2018 (štvrtok) VIP Bratislava

07.12.2018(piatok) 22:00 Crazy bar, Humenné

08.12.2018(sobota) 18:00 Mikulášsky večer, Námestie, Ľubochňa

14.12.2018(piatok) 22:00 VIP Košice

22.12.2018(sobota) 17:30 Vánoční trhy, pěší zóna u gymnázia, Břeclav

04.2.2017 (sobota) 23:30 20. benefičný ples folk. súboru Rozmarija, Prešov

22.2.2017 (streda) 22:30 STU - Beánia, Bratislava

31.3.2017 (piatok) 20:00 Hrdza ako hosť v programe MUSIC á la cARTe, Štúdio L+S, Bratislava

22.4.2017 (sobota) 20:00 Moravská Třebová (CZ)

30.4.2017 (nedeľa) 21:00 Májový kultúrny festival, Námestie SNP, Partizánske

07.5.2017 (sobota) 17:30 Švejkové pivné dni, Humenné

13.5.2017 (sobota) VIP - Nestville

27.5.2017 (sobota) 17:30 Scéna na Ptačích dolech, ul. Rooseveltova, Teplice (CZ)

28.5.2017 (nedeľa) 16:00 Leto pri Gejzíre, Herľany

31.5.2017 (streda) VIP - Vyhne

03.6.2017 (sobota) 15:00 Tri studničky, Domaniža

06.6.2017 (utorok) 21:00 Pódium na Mírovem náměstí, Ústí nad Orlicí (CZ)

09.6.2017 (piatok) 20:00 Medzinárodná balónová fiesta, pred Auparkom, Košice

10.6.2017 (sobota) 20:00 Dni obce Malá Ida

13.6.2017 (utorok) 17:00 VIP - Bratislava

16.6.2017 (piatok) 21:30 49. roč. Šarišských slávnosti piesni a tancov, amfiteáter, Raslavice

17.6.2017 (sobota) 14:00 Festival Legendy, areál letiska, Prievidza

17.6.2017 (sobota) 20:00 Jamník

18.6.2017 (nedeľa) 16:00 Zamagurské folklórne slávnosti, amfiteáter, Kúpele Smerdžonka Červený Kláštor

23.6.2017 (piatok) 21:00 Nová Bystrica

24.6.2017 (sobota) 16:00 Nestville Open Fest, Hniezdne

30.6.2017 (piatok) 19:00 Potykajme si s Poľskom, Hlavné námestie, Bratislava

01.7.2017 (sobota) 19:30 Dolná Lehota, okres Brezno

07.7.2017 (piatok) 20:00 Rejdová

08.7.2017 (sobota) 11:35 a 12:15 Lesnícky skanzen, amfiteáter, Vydrovská dolina pri Čiernom Balogu

08.7.2017 (sobota) 19:15 Festival na Pomezí, Dolní Lomná pri Jablunkove (CZ)

09.7.2017 (nedeľa) 17:00 Ulič

14.7.2017 ZRUŠENÉ Štiavnický kotlík, Sučany na jazere Ontário pri Martine

16.7.2017 (nedeľa) 13:00 Pred obecným úradom, Gánovce

21.7.2017 (piatok) 20:00 Stodola v Podzámčí, Borovany (CZ)

22.7.2017 (sobota) 18:10 Veľká scéna, Countryfest Bohunice, Jaslovské Bohunice

05.8.2017 (sobota) 20:00 Bátovsky jarmok, Bátovciach okr. Levice

11.8.2017 (piatok) 19:00 pred Domom kultúry Javorina, Stará Turá

12.8.2017 (sobota) 18:00 Amfiteáter, Kapušany

12.8.2017 (sobota) 22:00 Športový deň, Kamienka (okr. Humenné)

19.8.2017 (sobota) 18:00 800. výročie obce, Spišské Tomášovce

19.8.2017 (sobota) 20:30 Hrhovske čuda, amfiteáter, Spišský Hrhov

20.8.2017 (nedeľa) 17:30 Helenské hodové slávnosti, areál det.ihriska pod kaplnkou, MČ Rozkvet, Považská Bystrica

25.8.2017 (piatok) 19:00 Centrum, Sídlisko III, Prešov

26.8.2017 (sobota) 20:00 Stredoveké Bomburové slávnosti, Mestský park, nám. gen. M. R. Štefánika, Brezno

02.9.2017 (sobota) 20:00 Vinobranie 2017, Rybník, okres Levice

07.9.2017 (štvrtok) VIP, Ekonomické fórum, Krynica (PL)

08.9.2017 (piatok) 22:30 Salamandrové dni, Nám. sv. Trojice, Banská Štiavnica

09.9.2017 (sobota) 17:00 680.výročie 1. pís. zmienky, areál kult. domu obce Ľubovec

12.9.2017 (utorok) 18:00 Koncert rodákov, amfiteáter, Prešov

16.9.2017 (sobota) 17:00 Modranské vinobranie, Hlavné pódium (Štúrova ul.), Modra

16.9.2017 (sobota) 20:00 Novosadská brázda, Nové Sady pri Nitre

21.9.2017 (štvrtok) VIP - Belá

22.9.2017 (piatok) 18:30 jarmok, Sobrance

23.9.2017 (sobota) 19:00 VIP - Hurbanovo

26.9.2017 (utorok) 18:30 FVT fest, FVT, Štúrova 31, Prešov

29.9.2017 (piatok) VIP - Lednice

30.9.2017 (sobota) 17:30 Michalské hodové slávnosti, Lednické Rovne

30.9.2017 (sobota) 21:00 Drotárske hodové slávnosti, Veľké Rovné

24.10.2017 (utorok) 18:00 jedinečný klubový koncert, Viola, Prešov

08.11.2017 (streda) 17:00 verejná nahrávka zábavníka Úsmevník, rozhlas Košice

16.11.2017 (štvrtok) VIP - Košice

18.11.2017 (sobota) 16:00 Úsmevník, Rádio Regina (všetky 3 okruhy)

19.11.2017 (nedeľa) 16:00 XXV Spotkanie z Kulturą Łemkowską, Teater, Gorzów Wielkopolski (PL)

25.11.2017 (sobota) VIP - Tatranska Lomnica

16.12.2017 (sobota) 17:00 Vianočné trhy, park na Nám. gen. Štefánika, Stará Ľubovňa

Hrdza

 

Members:

Slavomír Gibarti – vocal, guitars, overtone flute

Susanna Jara – vocal, fiddle

Dominik Maniak – fiddle, vocal

Matej Palidrab – accordion, vocal

Pavol Boleš – bass guitar, vocal

Marek Szarvaš – drums, percussion

Also alternatively:

Lucia Gibarti – vocal

Julka Smolková – vocal

Ľubo Šamo – fiddle, vocal

Mykhaylo Zakhariya – cimbalom


Music

Neskrotený

(Hrdza , 2018)

Hrdzavá osemnástka

(Hrdza , 2016)

Hajnajnanyja

(Hrdza , 2009)

Pod božími oknami

(Universal Music, 2009)

Muzička

(Hrdza, 2002)


Contact

Booking & Management:

Slavomír Gibarti

gibarti@gibarti.sk

+421 907 555 150

Postal address:

HRDZA

Pavlovičovo nám. 6
080 01 Prešov
Slovakia